Walka o siebie

Każdy z nas każdego dnia staje do walki o lepsze jutro. Nie jest nam łatwo, ponieważ na swojej drodze napotykamy różne przeciwności losu. Ale nie można się poddawać. Nigdy nie można się załamać, ponieważ nic z tej walki nie będziemy mieć. Musimy dążyć do tego, aby w końcu udało nam się osiągnąć maksymalny poziom szczęścia, dzięki czemu będziemy ze spokojem mogli patrzeć w przyszłość. Walka o siebie nie jest łatwa. Przekonuje się o tym bohaterka książki “Wilczyca. W pogoni za wolnością” Sylwii Koperskiej (https://www.taniaksiazka.pl/wilczyca-w-pogoni-za-wolnoscia-sylwia-koperska-p-1408918.html).

Zbyt udane życie

Trzeba przyznać, że jest to idealna książka zarówno dla dorosłych, jak również dla nastolatek. Dla dorosłych, którzy mają problem z tym, aby porozumieć się z własnym dzieckiem. Dla nastolatek, które powinny wiedzieć, co należy w życiu robić. Główna bohaterka jest Sylwia. Na pierwszy rzut oka – dziewczyna, której można zazdrościć wszystkiego. Począwszy od wielkiego majątku rodziców, wielkiego domu, przez wstęp do najlepszej szkoły w Gdańsku, po piękny wygląd. Tylko, że tak naprawdę Sylwia nie jest szczęśliwa. A to za sprawą Reginy. To matka Sylwii, która już od małego robi wszystko, aby jej córka nie była szczęśliwa. Można by tu chociaż wymienić takie przypadki, jak bicie łyżką od butów, czy też wyrzucanie z domu. Dziewczynka doskonale pamięta obrazy, jak jej matka nadużywa alkoholu. Poza tym młoda nastolatka zupełnie nie wie czym jest miłość. Matka oraz ojciec nigdy nie chcieli jej tego pokazać. Może dlatego jej życie tak niefortunnie się poukładało?

Na progu więzienia

Sylwię poznajemy w momencie, kiedy ta stoi na progu więzienia. Co się stało, że dziewczyna pochodząca z dobrego domu wylądowała w takim miejscu? Tego dowiemy się już z reszty książki, poczynając od jej nieszczęśliwego dzieciństwa i życia w takim domu, po moment, kiedy dziewczyna postanawia wstąpić do gangu. Tak, dziewczyna uznała, że będzie należeć do mafii. Kilka nieostrożnych kroków i dziewczyna wpadła. Nie tylko do więzienia, ale wcześniej także zdążyła ona urodzić córeczkę. Kiedy Sylwia poszła do więzienia, to mała została pod opieką babci. W “Wilczyca.W pogoni za wolnością” poznajemy nie tylko jej dawną historię, ale także to co dzieje się z nią aktualnie. Jak wygląda życie Sylwii w więzieniu, jak tęskni za swoją córeczką, jak próbuje wyprowadzić swoje życie na prostą. Nie jest to dla niej łatwe zadanie, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę to, co się z nią działo wcześniej. Ale Sylwia chce udowodnić, że stać ją na wiele i nie zamierza się poddać.

Książka zdjęcie freepik - pl.freepik.com